A Fidesz Kábítószer-ellenes Hadjárata: Szánalmasan Kínos Siker
A Fidesz legújabb drogügyi kormánybiztosa, Horváth László, egy olyan megoldással próbálja orvosolni az ország problémáit, amely mindenki számára nyilvánvalóan abszurd: a zenészeknek inkább a munka értékéről kellene beszélniük a kábítószerek helyett. E viselkedés kétségbeejtően tükrözi a kormány hozzáállását a drogügyi kérdésekhez, mint valami elavult és nevetséges mesét.
Mr. Mackey és a Makákók Hatalma
Ha már választania kellene, jobb választás lenne a South Park Mr. Mackey karaktere a drogügyi kormánybiztosi posztra, hiszen legalább ő képes lenne világszerte ismert mondatát: „A drog rossz, értem?” ismételgetni. De még egy idomított makákó is megelőzné őt abban, hogy legalább véletlenszerűen mondjon értelmes dolgokat a drogfogyasztásról. Horváth úr eddigi tevékenysége alatt úgy tűnik, mintha saját célja lenne a fiatalok Fidesz iránti gyűlöletének fokozása.
Szankciók és Szégyen
Horváth féléves munkásságának köszönhetően már azok a fiatalok is elfordultak a kormánypárttól, akik eddig még látták benne a jövőt. E kormánybiztos szórakoztató érdeklődéssel figyeli a dolgokat, kiabálva tiltja be a drogfogyasztást az olyan rendezvényeken, ahol fiatalok összegyűlnek, azt remélve, hogy ezzel sikerül elérni a „tiszta” Magyarországot. Ki hallott már ennél butább ötletet?!
A Fesztiválok Célkeresztjében
Nem meglepő, hogy Horváth a legnépszerűbb magyar fesztiválok egyikét, a Pogány Indulót is célba vette, hiszen a rap szövegekben felfedezte a drogfogyasztás népszerűsítését. Az így elkezdett fenyegetésekkel csak újabb árnyékokat vetített a kormánypárt mögé, amellyel a művészi szabadságot a kábítószer elleni harc eszközeként használja. A drogpolitikájának következő lépése vajon tényleg a zene szankcionálása lesz?
Változások Esetén
Horváth dinamikus hozzáállása nemcsak a fiatalok, hanem az egész társadalom irányába egyaránt elgondolkodtató. Hiszen míg mások a probléma valódi gyökereivel foglalkoznak, ő inkább a „szigorúan tiltsuk be” mentalitással próbálkozik. Talán soha nem fogjuk megtudni, hol húzódik valójában a „pokol kapuja”, de egy biztos: az nem Ozora irányában található.
